Kryesore » 2012 » Nëntor » 15 » Anulohet tenderi i këshilltarit për autostradën Prishtinë-Han i Elezit
11:07 AM
Anulohet tenderi i këshilltarit për autostradën Prishtinë-Han i Elezit
Ministria e Infrastrukturës e ka anuluar tenderin për këshilltar të transaksionit për autostradën Prishtinë-Han i Elezit, me arsyetimin se nuk kanë mjete financiare. Çmimet e ofertave të pranuara kanë rezultuar në kundërshtim me Ligjin për prokurim publik, meqë është konstatuar se oferta më e favorshme përmbante çmim më të lartë sesa mjetet në dispozicion të Ministrisë së Infrastrukturës."Të gjithë tenderët e përgjegjshëm përmbajnë çmime të cilat në masë substanciale e tejkalojnë buxhetin e autoritetit kontraktues për aktivitetin e prokurimit”, thuhet në njoftimin e anulimit të këtij tenderi. 
Views: 413 | Added by: ksdardania | Rating: 3.0/1

Te nderuar komentues! Duke mos dashur te cenojme opinionet tuaja, lutemi qe ato te mos permbajne fyerje dhe ofendime personale dhe te kene lidhje me shkrimin, apo temen per te cilen komentohet. Ne te kundert, nuk do te publikohen. Ju falenderojme qe na ndiqni dhe ju ftojme te vazhdoni te jeni pjese e Ks-Dardania.
comments powered by Disqus

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player