Kryesore » 2011 » Shtator » 16 » Kriza në eurozonë, BQE aksion për uljen e borxhit
3:18 PM
Kriza në eurozonë, BQE aksion për uljen e borxhit
Banka Qendrore Evropiane (BQE) po ndërmerr aksione gjigante për të mundësuar shpëtimin e vendeve të eurozonës që aktualisht gjenden në krizë të rëndë ekonomike për shkak të borxheve.
Pesë banka qendrore kanë ofruar kredi tre mujore në dollarë amerikanë për bankat tregtare evropiane në mënyrë që të parandalohet ngritja e tregjeve të parave për shkak të krizës së vazhdueshme të borxheve.BQE deklaroi se do të vepronte në bashkëpunim më Rezervën Federale amerikane, Bankën e Anglisë, Bankën e Japonisë dhe Bankën Kombëtare Zvicerane.
Views: 323 | Added by: ksdardania | Rating: 3.0/1

Te nderuar komentues! Duke mos dashur te cenojme opinionet tuaja, lutemi qe ato te mos permbajne fyerje dhe ofendime personale dhe te kene lidhje me shkrimin, apo temen per te cilen komentohet. Ne te kundert, nuk do te publikohen. Ju falenderojme qe na ndiqni dhe ju ftojme te vazhdoni te jeni pjese e Ks-Dardania.
comments powered by Disqus

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player