Kryesore » 2011 » Tetor » 21 » Rritet çmimi i naftës
1:08 PM
Rritet çmimi i naftës
Kontratat e naftës regjistruan rritje të vlerave të premten, pas rikthimit të blerjeve të aseteve me risk nga investitorët. Pjesa më e madhe në tregje janë të shqetësuar për produktin përfundimtar të mbledhjes së udhëheqësve europianë në ditën e diel.Por tregtia globale e stoqeve është karakterizuar nga rritja e vlerës së lëndëve të para, përfshirë këtu edhe naftën.Nafta bruto amerikane për dhjetorin u rrit 0.45 për qind në 86.46 dollarë për fuçi.Nafta bruto Brent e Londrës për dhjetorin ra lehtë me 0.08 për qind në 109.67 dollarë për fuçi
Views: 234 | Added by: ksdardania | Rating: 3.0/1

Te nderuar komentues! Duke mos dashur te cenojme opinionet tuaja, lutemi qe ato te mos permbajne fyerje dhe ofendime personale dhe te kene lidhje me shkrimin, apo temen per te cilen komentohet. Ne te kundert, nuk do te publikohen. Ju falenderojme qe na ndiqni dhe ju ftojme te vazhdoni te jeni pjese e Ks-Dardania.
comments powered by Disqus

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player