Kryesore » 2011 » Gusht » 08
Banka Qendrore Evropiane bëri sot të ditur përmes një deklarate se do të ndihmojë Spanjën dhe Italinë përmes një programi për blerjen e bonove. BQE u tregua e gatshme për të blerë bonot e qeverisë italiane dhe spanjolle duke mbështetur kështu ekonomitë e të dyja vendeve që rrezikojnë të hyjnë në një krizë të thellë ekonomike.
Presidenti i BQE, Zhan-Klod Trihet, tha se banka në fjalë i përshëndet vendimet dhe masat e kursimeve të shpallura nga ... Lexo më shumë »
Postuar nga: ksdardania | Data: 2011-08-08

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player