Kryesore » 2011 » Gusht » 8 » BQE, gati të shpëtojë Italinë dhe Spanjën
12:39 PM
BQE, gati të shpëtojë Italinë dhe Spanjën
Banka Qendrore Evropiane bëri sot të ditur përmes një deklarate se do të ndihmojë Spanjën dhe Italinë përmes një programi për blerjen e bonove. BQE u tregua e gatshme për të blerë bonot e qeverisë italiane dhe spanjolle duke mbështetur kështu ekonomitë e të dyja vendeve që rrezikojnë të hyjnë në një krizë të thellë ekonomike.
Presidenti i BQE, Zhan-Klod Trihet, tha se banka në fjalë i përshëndet vendimet dhe masat e kursimeve të shpallura nga Spanja dhe Italia. Reformat dhe masat ne fjalë, priten të sjellin reduktimin e deficitit buxhetor.
Views: 236 | Added by: ksdardania | Rating: 0.0/0

Te nderuar komentues! Duke mos dashur te cenojme opinionet tuaja, lutemi qe ato te mos permbajne fyerje dhe ofendime personale dhe te kene lidhje me shkrimin, apo temen per te cilen komentohet. Ne te kundert, nuk do te publikohen. Ju falenderojme qe na ndiqni dhe ju ftojme te vazhdoni te jeni pjese e Ks-Dardania.
comments powered by Disqus

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player