Kryesore » 2011 » Gusht » 29
Çmimi i dizelit nga mesnata do të shtrenjtohet për gjysmë denari për litër ndërsa çmimi i benzinës mbetet i njëjtë. Kështu vendosi sot Komisioni Rregullator i Energjetikës. Në bazë të këtij vendimi, Euro-Disel do të shitet për 66 den/litër, ndërsa Euro-Super BS 95 për 77 denarë për litër, Euro-Super BS 98 për 78.5 denarë. Vajguri shtrenjtohet për gjysmë denari dhe tani do të shitet për 54.5 denarë për litër. Nga Komisioni sqarojnë se shtrenjtimi vjen ... Lexo më shumë »
Postuar nga: ksdardania | Data: 2011-08-29

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player