Kryesore » 2011 » Gusht » 29 » Dizeli shtrenjtohet, benzina mbetet njejtë
6:02 PM
Dizeli shtrenjtohet, benzina mbetet njejtë
Çmimi i dizelit nga mesnata do të shtrenjtohet për gjysmë denari për litër ndërsa çmimi i benzinës mbetet i njëjtë. Kështu vendosi sot Komisioni Rregullator i Energjetikës. Në bazë të këtij vendimi, Euro-Disel do të shitet për 66 den/litër, ndërsa Euro-Super BS 95 për 77 denarë për litër, Euro-Super BS 98 për 78.5 denarë. Vajguri shtrenjtohet për gjysmë denari dhe tani do të shitet për 54.5 denarë për litër. Nga Komisioni sqarojnë se shtrenjtimi vjen për shkak të rritjes së çmimit të naftës në tregjet botërore dhe zvogëlimit të kursit të denarit në raport me
Views: 294 | Added by: ksdardania | Rating: 3.0/1

Te nderuar komentues! Duke mos dashur te cenojme opinionet tuaja, lutemi qe ato te mos permbajne fyerje dhe ofendime personale dhe te kene lidhje me shkrimin, apo temen per te cilen komentohet. Ne te kundert, nuk do te publikohen. Ju falenderojme qe na ndiqni dhe ju ftojme te vazhdoni te jeni pjese e Ks-Dardania.
comments powered by Disqus

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player