Kryesore » 2012 » Mars » 12
Qeveria gjermane është zotuar për ndarjen edhe të 27.7 milionë eurove të tjera për Kosovën në fushat e energjetikës, ujërave, ekonomisë dhe arsimit. Kjo u bë e ditur pas mbajtjes së konsultimeve për bashkëpunimin zhvillimor në mes të Kosovës dhe Gjermanisë."Gjatë konsultimeve ndërqeveritare gjermano-kosovare për bashkëpunim ekonomik zhvillimor, të cilat u mbajtën më 12 mars 2012 në Prishtinë, Qeveria gjermane është zotuar për një mbështetje të mëtutjeshme të ve ... Lexo më shumë »
Postuar nga: ksdardania | Data: 2012-03-12

Komisioni Rregullator për Energjetikë (KRE) ka bërë të ditur për shtrenjtime të reja të derivateve të naftës. Sipas KRE-së, derivatet e benzinës do të shtrenjtohen për 2 denarë, ndërsa dizeli për gjysmë denari. Sipas vendimit të ri, Eurosuper BS-95 do të shitet për 86 denarë për litër, Eurosuper 98 do t jetë 87,5 denarë për litër. Ndërkohë, dizeli Eurodizel do të shitet për 75 denarë për litër. Arsyeja për rritjen e çmimeve pasoi pas rritjes së çmimeve të na ... Lexo më shumë »
Postuar nga: ksdardania | Data: 2012-03-12

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player