Kryesore » 2012 » Qershor » 24
 Për herë të parë që nga privatizimi, kompania "SharrCem” ka importuar lëndë të parë të çimentos në formën e bluar. Asnjëherë më parë, ky prodhues i çimentos nuk ka sjellë në Kosovë "klinker” të bluar në formë të përafërt kimike me produktin final, shkruan sot Koha Ditore. Kjo kompani ka tentuar t’i mashtrojë doganierët dhe t’i ikë taksës doganore prej 35 për qind për importimin e çimentos, ani pse enkas për të është marrë vendimi nga Ministri ... Lexo më shumë »
Postuar nga: ksdardania | Data: 2012-06-24

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player