Kryesore » 2012 » Shtator » 01
Ministrja e Tregtisë dhe Industrisë, Mimoza Kusari-Lila mori pjesë në panairin ndërkombëtar të Izmirit, ku marrin pjesë ministra, ambasadorë dhe përfaqësues të bizneseve nga 64 vende të botës.Në kuadër të panairit, zëvendëskryeministrja kosovare u takua me ministrin e Shkencës, Industrisë dhe Teknologjisë të Turqisë, Nihat Ergun."Marrëdhëniet tregtare në mes të Kosovës dhe Turqisë janë të mira, por ne shpresojmë që shumë shpejt ky ... Lexo më shumë »
Postuar nga: ksdardania | Data: 2012-09-01

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player