Kryesore » 2012 » Shtator » 06
Drejtuesit e Ministrisë së Infrastrukturës së Kosovës kanë bërë edhe një hap përpara në projektin e autostradës Prishtinë–Shkup. Ata kanë bërë gati projektin e detajuar dhe më datë 12 shtator, kjo ministri do të shpallë konkursin ndërkombëtar për ndërtimin e kësaj autostrade. Zyrtarë të kësaj ministrie tregojnë se interesimi për ndërtimin e këtij projekti rrugor është i madh dhe presin që të konkurrojnë kompani të fuqishme europiane. Burime të gazetës Express tre ... Lexo më shumë »
Postuar nga: ksdardania | Data: 2012-09-06

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player