Kryesore » 2012 » Maj » 25 » BB: Evropës i nevojiten kursim dhe rritje ekonomike
2:54 PM
BB: Evropës i nevojiten kursim dhe rritje ekonomike
Njëri prej drejtorëve të bankës ish-ministre Indoneziane e Financave Sri Muliani porositi se është e gabueshme të debatohet për atë se vallë një prej atyre dy zgjidhjeve është më e mirë për dhënie fund krizës momentale në Evropë.Mësimet e mësuara gjatë krizës financiare në Azi tregojnë se Evropa duhet t'i përkushtohet edhe rritjes ekonomike dhe kursimit që t'i zgjidhë problemet e saj ekonomike, njoftoi sot Banka Botërore.Njëri prej drejtorëve të bankës ish-ministre Indoneziane e Financave Sri Muliani porositi se është e gabueshme të debatohet për atë se vallë një prej atyre dy zgjidhjeve është më e mirë për dhënie fund krizës momentale në Evropë."Zgjedhjet e paradokohshme në Evropë e ngritën debatin për atë se vallë kursimi ose rritja është zgjidhja më e mirë për Evropën sot. Ai është debat i gabuar. Nevojiten të dy qëllimet", tha Indravati në tribunën për ekonomi aziatike në Tokio."Flas nga përvoja ime personale", tha ajo, duke shtuar se Indonezia ka zbatuar reforma të rënda, para se të rikuperohet nga kriza monetare rajonale nga fundi i viteve të 90-ta të shekullit të kaluar.
Views: 295 | Added by: ksdardania | Rating: 3.0/1

Te nderuar komentues! Duke mos dashur te cenojme opinionet tuaja, lutemi qe ato te mos permbajne fyerje dhe ofendime personale dhe te kene lidhje me shkrimin, apo temen per te cilen komentohet. Ne te kundert, nuk do te publikohen. Ju falenderojme qe na ndiqni dhe ju ftojme te vazhdoni te jeni pjese e Ks-Dardania.
comments powered by Disqus

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player