Kryesore » 2011 » Maj » 7 » Ekonomia amerikane shtoi 244 mijë vende pune
1:44 PM
Ekonomia amerikane shtoi 244 mijë vende pune
më e madhe në gati një vit. Megjithatë papunësia u rrit në 9 për qind.

Raporti i së premtes nga Departamenti i Punës tregojnë se shumica e vendeve të punës u krijuan në sektorin privat. Shifrat janë më optimiste sesa parashikohej nga ekonomistët por ende nën nivelin e duhur për të krijuar 8 milionë vendet e punës që u humbën nga recesioni.

Ekonomistët thanë se shtimi i vendeve të punës duhet të jetë 250 mijë çdo muaj për të ulur nivelin e papunësisë
Views: 515 | Added by: ksdardania | Rating: 0.0/0

Te nderuar komentues! Duke mos dashur te cenojme opinionet tuaja, lutemi qe ato te mos permbajne fyerje dhe ofendime personale dhe te kene lidhje me shkrimin, apo temen per te cilen komentohet. Ne te kundert, nuk do te publikohen. Ju falenderojme qe na ndiqni dhe ju ftojme te vazhdoni te jeni pjese e Ks-Dardania.
comments powered by Disqus

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player