Kryesore » 2011 » Maj » 7 » Euro shënon rënie përballë dollarit
10:48 AM
Euro shënon rënie përballë dollarit
Euroja ka shënuar rënie krahasuar me dollarin amerikan pas raportit se Greqia e ngarkuar me borxhet e ka diskutuar mundësinë të heqë dorë nga valuta e përbashkët evropiane.

Zyrtarët në Greqi dhe në vendet tjera të eurozonës i kanë mohuar fuqishëm lajmet se Athina po e shqyrton braktisjen e bllokut 17 anëtarësh dhe kthimin në dhraminë e vjetër.

Të premten euro ra për afro një përqind krahasuar me dollarin, raportoi Evropa e Lirë
Views: 448 | Added by: ksdardania | Rating: 0.0/0

Te nderuar komentues! Duke mos dashur te cenojme opinionet tuaja, lutemi qe ato te mos permbajne fyerje dhe ofendime personale dhe te kene lidhje me shkrimin, apo temen per te cilen komentohet. Ne te kundert, nuk do te publikohen. Ju falenderojme qe na ndiqni dhe ju ftojme te vazhdoni te jeni pjese e Ks-Dardania.
comments powered by Disqus

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player