Kryesore » 2012 » Dhjetor » 13 » Eurozona afër mbikëqyrësit të vetëm bankar
12:51 PM
Eurozona afër mbikëqyrësit të vetëm bankar
Një marrëveshje për krijimin e një mbikëqyrësi të vetëm bankar në eurozonë duket se është e afërt, derisa Franca dhe Gjermania ofruan një kompromis të përbashkët para fillimit të bisedimeve për këtë çështje në Bruksel, raporton DPA. "Ne i kemi bërë propozimet”, ka thënë ministri gjerman i financave, Wolfgang
Schauble, duke iu referuar një "pushteti të përkohshëm”, i cili do të shtrojë rrugën për ndryshimet eventuale të traktatit, njofton Rel."Pikëpamjet tona kur të hyjmë në takim janë më të afërta se sa që kanë qenë, por ne duhet të gjejmë një marrëveshje mes 27 vendeve”, ka thënë ministri francez i Financave, Pierr Moskovici.
Views: 514 | Added by: ksdardania | Rating: 3.0/1

Te nderuar komentues! Duke mos dashur te cenojme opinionet tuaja, lutemi qe ato te mos permbajne fyerje dhe ofendime personale dhe te kene lidhje me shkrimin, apo temen per te cilen komentohet. Ne te kundert, nuk do te publikohen. Ju falenderojme qe na ndiqni dhe ju ftojme te vazhdoni te jeni pjese e Ks-Dardania.
comments powered by Disqus

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player