Kryesore » 2012 » Nëntor » 30 » Eurozonë, papunësia thyen rekord të ri
7:39 PM
Eurozonë, papunësia thyen rekord të ri
Papunësia në Eurozonë regjistroi një rekord të ri në muajin tetor, ndërsa të dhënat për fuqinë blerëse vazhduan të përkeqësoheshin. Këto të dhëna u publikuan nga presidenti i Bankës Qendrore Europiane, Mario Draghi, i cili paralajmëroi se Eurozona mund të mbetet në krizë deri në gjysmën e dytë të vitit të ardhshëm.Norma e papunësisë në tetor u përllogarit në 11,7%, 1,4% më shumë se i njëjti numër i një viti më parë.
Views: 398 | Added by: ksdardania | Rating: 4.0/1

Te nderuar komentues! Duke mos dashur te cenojme opinionet tuaja, lutemi qe ato te mos permbajne fyerje dhe ofendime personale dhe te kene lidhje me shkrimin, apo temen per te cilen komentohet. Ne te kundert, nuk do te publikohen. Ju falenderojme qe na ndiqni dhe ju ftojme te vazhdoni te jeni pjese e Ks-Dardania.
comments powered by Disqus

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player