Kryesore » 2011 » Maj » 5 » Izmaku: Reduktimet e KEK-ut në Vushtrri deri në 16 orë
11:23 AM
Izmaku: Reduktimet e KEK-ut në Vushtrri deri në 16 orë
Korporata Energjetike e Kosovës (KEK) ka filluar reduktimet e ashpra në Vushtrri atje po bëhen edhe shkyçje kolektive.

Deputetja Xhevahire Izmaku e cila vije nga Vushtrria tha në seancën e Kuvendit se reduktimet në Vushtrri shkojnë deri në 16 orë, kjo sipas saj është e pa drejtë.
Vushtrria po përballet me ter me reduktime deri në 16 orë.

Për shkak të reduktimeve të mëdha sipas saj bizneset janë buzë kolapsit. Deputetja Izmaku tha se me shkyçjet kolektive që është duke i bërë KEK-u po dëmtohen edhe ata qytetarë të cilët paguajnë
Views: 514 | Added by: ksdardania | Rating: 0.0/0

Te nderuar komentues! Duke mos dashur te cenojme opinionet tuaja, lutemi qe ato te mos permbajne fyerje dhe ofendime personale dhe te kene lidhje me shkrimin, apo temen per te cilen komentohet. Ne te kundert, nuk do te publikohen. Ju falenderojme qe na ndiqni dhe ju ftojme te vazhdoni te jeni pjese e Ks-Dardania.
comments powered by Disqus

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player