Kryesore » 2011 » Tetor » 18 » KEK vazhdon shkyçjet
2:34 PM
KEK vazhdon shkyçjet
Korporata Energjetike e Kosovës (KEK), ka vazhduar aksionin e shkyçjeve të konsumatorëve që kanë krijuar borxhe të mëdha ndaj korporatës. Ekipet e KEK-ut të martën kanë shkyçur borxhlinjtë që kanë borxhe mbi 20 mijë euro si dhe si dhe të atillë që kanë borxhe më të vogla dhe që janë rikyçur ilegalisht.Sipas statistikave të KEK-ut, brenda muajit mesatarisht shkyçen 10 mijë konsumatorë, me qëllim rritjen e inkasimit të mjeteve për energjinë e shpenzuar.
Borxhet totale të konsumatorëve ndaj KEK-ut vazhdimisht po rriten. Shuma totale tyre tashmë ka arritur në rreth 400 milionë euro
Views: 247 | Added by: ksdardania | Rating: 3.0/1

Te nderuar komentues! Duke mos dashur te cenojme opinionet tuaja, lutemi qe ato te mos permbajne fyerje dhe ofendime personale dhe te kene lidhje me shkrimin, apo temen per te cilen komentohet. Ne te kundert, nuk do te publikohen. Ju falenderojme qe na ndiqni dhe ju ftojme te vazhdoni te jeni pjese e Ks-Dardania.
comments powered by Disqus

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player