Kryesore » 2012 » Qershor » 5 » Kinë-Kosovë, diskutime për bashkëpunimin ekonomik
4:35 PM
Kinë-Kosovë, diskutime për bashkëpunimin ekonomik
Avancimi i bashkëpunimit ekonomik mes Kinës dhe Kosovës ka qenë temë e diskutimit mes kreut të Odës ekonomike">Ekonomike të Kosovës, Safet Gerxhaliu dhe përfaqësueve të një delegacioni kinez.Delegacioni ishte i udhëhequr nga Ma Lihui, udhëheqës i zyrës kineze në Prishtinë, Zhang Peng atashe në Ambasadën e Kinës në Beograd, Lei Yufeng – komisionar i Bankës Kineze për Zhvillim dhe Zhu Lianqi – konsulent për çështje ekonomike">ekonomike.Gërxhaliu u shpreh i interesuar që raportet ekonomike">ekonomike të mos karakterizohen vetëm përmes tregtisë klasike, por të gjenden edhe forma të tjera.Ndërsa Zhang Peng theksoi se e gëzon fakti që takimet në nivel ekonomik mes Kinës dhe Kosovës janë duke u intensifikuar.
Views: 253 | Added by: ksdardania | Rating: 4.0/1

Te nderuar komentues! Duke mos dashur te cenojme opinionet tuaja, lutemi qe ato te mos permbajne fyerje dhe ofendime personale dhe te kene lidhje me shkrimin, apo temen per te cilen komentohet. Ne te kundert, nuk do te publikohen. Ju falenderojme qe na ndiqni dhe ju ftojme te vazhdoni te jeni pjese e Ks-Dardania.
comments powered by Disqus

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player