Kryesore » 2012 » Nëntor » 20 » Kontrolle në pikat e furnizimit me karburant
10:57 AM
Kontrolle në pikat e furnizimit me karburant
Pikat e furnizimit me karburant nuk do të mund ti fshihen më tatimeve pasi dy pajisje të veçanta janë certifikuar dhe pritet të shërbejnë për monitorimin e sasisë që këto pika shesin.Kreu i Administratës Tatimore të Kosovës, Behxhet Haliti, tregon për "Express” se kanë certifikuar pajisje që do të monitorojë litër për litër naftën që del nga pompat, prej nga Administrata do të ketë kontroll të plotë mbi to.Sipas tij, operatorët e përzgjedhur për këtë punë tashmë kanë certifikuar dy pajisje nga laboratori që është i akredituar. Afati i fundit për pajisje me këtë mekanizëm është fillimi i vitit të ardhshëm.
Views: 388 | Added by: ksdardania | Rating: 3.0/1

Te nderuar komentues! Duke mos dashur te cenojme opinionet tuaja, lutemi qe ato te mos permbajne fyerje dhe ofendime personale dhe te kene lidhje me shkrimin, apo temen per te cilen komentohet. Ne te kundert, nuk do te publikohen. Ju falenderojme qe na ndiqni dhe ju ftojme te vazhdoni te jeni pjese e Ks-Dardania.
comments powered by Disqus

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player