Kryesore » 2011 » Gusht » 4 » Kusari-Lila: Të hyrat në dogana janë rritur për 2 milionë euro
2:01 PM
Kusari-Lila: Të hyrat në dogana janë rritur për 2 milionë euro
Zëvëndëskryeministrja, Mimoza Kusari-Lila ka njoftuar kabinetin qeveritar se nga fillimi i masave të reciprocitetit me Serbinë, të hyrat në dogana janë rritur për 2 milionë euro, kjo pasi shumë mallra nga shtete tjera kanë hyrë në Kosovë si zëvëndësim për produktet serbe.
Ajo po ashtu njoftoi se në pikat kufitare 1 dhe 31 do të lejohet që sot të hyjë një konvoj me ndihma ushqimore prej 75 tonësh. Ndihmat ushqimore sipas saj do të lejohen të hyjnë vetëm sot ndërsa në të ardhmen gjendja do të vlerësohet nga Kryqi i Kuq Ndërkombëtarë dhe agjenistë e Kombeve të Bashkuara.
Views: 301 | Added by: ksdardania | Rating: 4.0/1

Te nderuar komentues! Duke mos dashur te cenojme opinionet tuaja, lutemi qe ato te mos permbajne fyerje dhe ofendime personale dhe te kene lidhje me shkrimin, apo temen per te cilen komentohet. Ne te kundert, nuk do te publikohen. Ju falenderojme qe na ndiqni dhe ju ftojme te vazhdoni te jeni pjese e Ks-Dardania.
comments powered by Disqus

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player