Kryesore » 2012 » Maj » 29 » Papunësia në shifra të larta
3:39 PM
Papunësia në shifra të larta
Papun;sia në Kosovë vazhdo të mbetet e pandryshuar. Sipas të dhënave të fundit kjo shifër sjok në rreth 40 për qind. Në mesin e tyre, hyjnë edhe një numër i konsiderueshëm i të diplomuarve. Ndërsa Mitrovica prin me numrin më të madh të punëkërkuesve.Kjo edhe shihet si sfida kryesore e zhvillimit ekonomik të vendit në raportin e kësaj ministrie, që tregon se në mesin e të papunëve, vazhdon të ketë edhe një numër të madh të atyre që i kanë përfunduar studimet akademike.
Views: 273 | Added by: ksdardania | Rating: 4.0/1

Te nderuar komentues! Duke mos dashur te cenojme opinionet tuaja, lutemi qe ato te mos permbajne fyerje dhe ofendime personale dhe te kene lidhje me shkrimin, apo temen per te cilen komentohet. Ne te kundert, nuk do te publikohen. Ju falenderojme qe na ndiqni dhe ju ftojme te vazhdoni te jeni pjese e Ks-Dardania.
comments powered by Disqus

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player