Kryesore » 2012 » Dhjetor » 6 » Regjistri i Kredive – shtyllë e sektorit financiar në Kosovë
4:43 PM
Regjistri i Kredive – shtyllë e sektorit financiar në Kosovë
Sot, në BQK, ka filluar versioni i avancuar i Regjistrit të Kredive të Kosovës. Kjo bë falë mbështetjes financiare dhe ekspertizës së USAID. Me këtë rast guvernatori i BQK -së Gani Gërguri theksoi se ky version do të përsosë më tej këtë shtyllë kyçe të sektorit financiar të Republikës së Kosovës – shtyllë kjo e cila ka siguruar profilin aktual mirë të kapitalizuar, likuid e profitabil të sistemit bankar si dhe ka kontribuar të ecim në hap me vendet e zhvilluara duke renditur Treguesin e Marrjes së Kredisë në vendin e 23 në kuadër të Programit të Bankës Botërore mbi "Të bërit biznes”. 
Views: 312 | Added by: ksdardania | Rating: 3.0/1

Te nderuar komentues! Duke mos dashur te cenojme opinionet tuaja, lutemi qe ato te mos permbajne fyerje dhe ofendime personale dhe te kene lidhje me shkrimin, apo temen per te cilen komentohet. Ne te kundert, nuk do te publikohen. Ju falenderojme qe na ndiqni dhe ju ftojme te vazhdoni te jeni pjese e Ks-Dardania.
comments powered by Disqus

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player