Kryesore » 2012 » Korrik » 2 » Rritet papunësia në Eurozonë
1:47 PM
Rritet papunësia në Eurozonë
Papunësia shënoi sot një rekord të ri në 17 shtete të Eurozonës.Zyra për statistika e Bashkimit Evropian, Eurostat, njoftoi se në muajin maj është ngritur në 11.1 për qind papunësia e cila në muajin prill ishte 11 për qind.Shifrat tregojnë se Spanja vazhdon të ketë shifrën më të lartë të papunësisë me 24.6 për qind të popullatës së saj e cila mbetet e papunë.
Pason Greqia e zhytur në borxhe.Në tërësi, sipas Eurostatit, 17.6 milion njerëz janë të regjistruar të papunë në Eurozonë gjatë muajit maj e që janë 1.8 milionë më shumë se në muajin paraprak.
Views: 318 | Added by: ksdardania | Rating: 5.0/1

Te nderuar komentues! Duke mos dashur te cenojme opinionet tuaja, lutemi qe ato te mos permbajne fyerje dhe ofendime personale dhe te kene lidhje me shkrimin, apo temen per te cilen komentohet. Ne te kundert, nuk do te publikohen. Ju falenderojme qe na ndiqni dhe ju ftojme te vazhdoni te jeni pjese e Ks-Dardania.
comments powered by Disqus

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player