Kryesore » 2011 » Maj » 9 » SHBA-Kinë flasin për ekonominë
10:48 AM
SHBA-Kinë flasin për ekonominë
Zyrtarë të lartë amerikanë dhe kinezë i fillojnë sot bisedimet dy ditore ndërmjet dy ekonomive më të mëdha në botë.

Sekretari i Thesarit, Timoti Gajtner dhe Sekretarja e Shtetit Hillari Klinton e udhëheqin delegacionin amerikan, i cili pritet t'i bëjë thirrje Kinës që të lejojë rritjen e vlerës së juanit.

Delegacioni kinez, i prirë nga zëvendëskryeministri Vang Kishan, do të kërkojë garanci se 1.200 miliardë dollarët amerikanë të Kinës që janë Thesarin e SHBA-ve janë të sigurta. /Telegrafi/
Views: 488 | Added by: ksdardania | Rating: 0.0/0

Te nderuar komentues! Duke mos dashur te cenojme opinionet tuaja, lutemi qe ato te mos permbajne fyerje dhe ofendime personale dhe te kene lidhje me shkrimin, apo temen per te cilen komentohet. Ne te kundert, nuk do te publikohen. Ju falenderojme qe na ndiqni dhe ju ftojme te vazhdoni te jeni pjese e Ks-Dardania.
comments powered by Disqus

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player