Kryesore » 2012 » Korrik » 4 » Tarifa për çimenton, importuesit në protesta
2:55 PM
Tarifa për çimenton, importuesit në protesta
Përfaqësues të firmave importuese të cimentos dhe prodhuesit e betonit kanë protestuar sot në afërsi të pikës kufitare të Vërmicës në Kosovës kundër vendimit të Ministrisë së Tregtisë së Kosovës lidhur me tarifën 35% të importit të cimentos nga Shqipëria dhe vende të tjera.Të revoltuar me këtë vendim importuesit me pankarta në duar dhe me rreth 50 kamionë të parkuar në një anë të autostradës Morinë-Prishtinë u kanë bërë thirrje autoriteteve të Kosovës të anullojnë vendimin duke e cilësuar këtë të padrejtë dhe kundër rregullave të tregëtisë së lirë. Kjo tarifë-thanë protestuesit- dëmton zhvillimin ekonomik mes dy vendeve.
Një prej parrullave ishte: "Rruga na bashkon, Mimoza na ndan”.
Views: 342 | Added by: ksdardania | Rating: 2.0/1

Te nderuar komentues! Duke mos dashur te cenojme opinionet tuaja, lutemi qe ato te mos permbajne fyerje dhe ofendime personale dhe te kene lidhje me shkrimin, apo temen per te cilen komentohet. Ne te kundert, nuk do te publikohen. Ju falenderojme qe na ndiqni dhe ju ftojme te vazhdoni te jeni pjese e Ks-Dardania.
comments powered by Disqus

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player