Kryesore » 2012 » Korrik » 04
Mungesa e investimeve nga Qeveria dhe investitorëve të huaj, po e vështirojnë zhvillimin dhe funksionimin e turizimit. Zyrtarë të Ministrisë së Industrisë dhe Tregtisë thonë se sivjet pritet të themelohet Organizata Nacionale e Turizmit, e në anën tjetër ekspertë të turizmit akuzojnë qeverinë për mungesë të investimeve në infrastrukturën turistike si dhe për politika të pafavorshme.Departamenti i Turizmit dhe Hotelerisë që vepron në kuadër të Ministrisë së Tregtisë dhe ... Lexo më shumë »
Postuar nga: ksdardania | Data: 2012-07-04

Përfaqësues të firmave importuese të cimentos dhe prodhuesit e betonit kanë protestuar sot në afërsi të pikës kufitare të Vërmicës në Kosovës kundër vendimit të Ministrisë së Tregtisë së Kosovës lidhur me tarifën 35% të importit të cimentos nga Shqipëria dhe vende të tjera.Të revoltuar me këtë vendim importuesit me pankarta në duar dhe me rreth 50 kamionë të parkuar në një anë të autostradës Morinë-Prishtinë u kanë bërë thirrje autoriteteve të Kosovës ... Lexo më shumë »
Postuar nga: ksdardania | Data: 2012-07-04

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player