Kryesore » 2011 » Maj » 08
Kompanitë vendore janë duke pësuar humbje të konsiderueshme si pasojë e ndërprerjes së preferencave tregtare të Kosovës me BE-në.

Ministrja e Tregtisë dhe Industrisë, Mimoza Kusari-Lila ka konfirmuar për Radio Kosovës se autoritetet kosovare javën e ardhshme, në Bruksel, pritet të diskutojnë për kthimin e këtyre referencave tregtare me BE-në.

Kompanitë kosovare me shumë vështirësi kanë arritur të depërtojnë në tregjet evropiane. Por, si p ... Lexo më shumë »
Postuar nga: ksdardania | Data: 2011-05-08

Biznesmeni Behgjet Pacolli në cilësinë e zëvendëskryeministrit të parë do të sponsorizojë së shpejti në Qeveri themelimin e një kompanie private.

Burime të Kohës Ditore kanë bërë të ditur se ai është duke hartuar një projekt që ka për synim identifikimin e të gjithë të papunëve në Kosovë, e në të cilin parashihet rikualifikimi i tyre. Për ta bërë këtë punë në projekt parashihet që Qeveria ta themelojë një kompani private.

"Në koordinim me Zyrën e z ... Lexo më shumë »
Postuar nga: ksdardania | Data: 2011-05-08

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player