Kryesore » 2012 » prill » 25
Bordi i Korporatës Energjetike të Kosovës tash e disa javë ka marrë vendim që blloku A-2 i termocentralit "Kosova A” të rikthehet në punë pas një periudhe pushimi prej 10 vjetësh. Vendimi, sipas zëdhënësit të kësaj korporate, Viktor Buzhalës, është marrë një muaj më parë. E për të gjitha detajet tjera që kanë të bëjnë me riaktivizimin e këtij blloku do të mbahet një konferencë për media pikërisht në hapësirat e këtij blloku.KEK-u aktualisht ka në sistem tre nga pesë b ... Lexo më shumë »
Postuar nga: ksdardania | Data: 2012-04-25

Paga minimale e punëtorëve kosovarë do të mbetët e njëjtë. Deri në fund të këtij viti, ajo do të jetë 130 euro. Këtë e ka ritheksuar ministri i Punës, Nenad Rashiq. Vendimi për mosndryshimin e kësaj page, sipas tij, vjen nga rekomandimet e Ministrisë së Financave. Ministri tha se është bërë një analizë nga Ministria e cila më pas ka rekomanduar që paga minimale të mbetet e njëjtë edhe për këtë vit. 

"Është analizuar dhe paga minimale do të mb ... Lexo më shumë »
Postuar nga: ksdardania | Data: 2012-04-25

Perspektiva e integrimeve për Kosovën dhe Shqipërinë është në rritje dhe qytetarët e dy vendeve do të kenë çdoherë e më shumë lehtësira në komunikim, i cili qon drejt integrimit të natyrshëm përmes rrugës. Kështu ka thënë Ministri i Infrastrukturës, Fehmi Mujota me rastin e shkatërrimit të urës së vjetër në mes të pikave kufitare Kosovë - Shqipëri.Sipas ministrit Mujota, ura e re do të jetë e gatshme brenda muajit maj dhe do të lehtësojë qarkullimin në mes qytet ... Lexo më shumë »
Postuar nga: ksdardania | Data: 2012-04-25

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player