Kryesore » 2011 » Qershor » 10
Brenda 3 muajve të ardhshëm pritet të asfaltohen pjesë të qenësishme të këtij segmenti.Kanë filluar të asfaltohen kilometrat e parë të segmentit rrugor Shkodër -Hani i Hotit, konkretisht segmenti në dalje të Koplikut si dhe në by-pass-in e Bajzës.Brenda 3 muajve të ardhshëm pritet të asfaltohen pjesë të qenësishme të këtij segmenti duke ndikuar dhe në përmirësimin e trafikut në të këtë segment.
Aktualisht po punohet në të gjithë pjesën urbane dhe ekst ... Lexo më shumë »
Postuar nga: ksdardania | Data: 2011-06-10

Komuna e Lipjanit i ka detyruar taksistët e kësaj komune, të cilët operojnë në Aeroportin Ndërkombëtar të Prishtinës, që t’i ngjyrosin makinat e tyre më ngjyrë të verdhë. Krejt kjo në këmbim të lejes së punës. Taksistët thonë se kanë paguar secili nga 500 euro dhe se për këtë kanë marrë edhe kredi.
Për të siguruar lejen e punës janë detyruar të ngjyrosin makinat e tyre. Ky ka qenë kushti për 42 taksistët e komunës së Lipjanit që operojnë në Aeroportin ... Lexo më shumë »
Postuar nga: ksdardania | Data: 2011-06-10

Shefi i Opel-it, Karl Friedrich Stracke ka hedhur poshtë si të pavërteta njoftimet për shitjen e mundshme të prodhuesit të automobilave. Thashethemet janë spekulime, i shkruan ai bashkëpunëtorëve përmes postës elektronike. Stracke do të mbajë sot në Ruzelhajm një fjalim para punonjësve.
Revista "Der Spiegel" dhe "Auto-Bild" kanë njoftuar se koncerni mëmë i Opel-it, General Motors është duke menduar sërish për shitjen e Opel-it. Për menaxherët e Detroitit, reha ... Lexo më shumë »
Postuar nga: ksdardania | Data: 2011-06-10

Parlamenti gjerman diskuton këtë të premte për ndihmat miliardëshe për Greqinë. Partia Kristiandemokrate, Kristiansociale dhe e Demokratëve Liberalë shtrojnë kërkesën e përbashkët për një paketë tjetër ndihme për Greqinë, duke e lidhur atë ngushtë me kushtet. Këto parti kërkojnë pjesëmarrjen e kredidhënësve privatë si dhe privatizim e kursime të forta. Kryetari i socialdemokratëve, Sigmar Gabriel kërkoi shtyrjen e afatit të shlyerjes së borxheve greke, me pj ... Lexo më shumë »
Postuar nga: ksdardania | Data: 2011-06-10

Hidrocentrali i Komanit pritet t’i nënshtrohet projektit të sigurisë së digave që KESH dhe qeveria shqiptare parashikon të implementojë.Ndërhyrjet në këtë hidrocentral të konsideruara si të një rëndësie të lartë kërkojnë financime, të cilat Korporata Elektroenergjetike Shqiptare është duke i kërkuar nga donatorët. Dje u zhvillua edhe tryeza e dytë me donatorët, që janë institucione financiare ndërkombëtare, nga të cilat drejtori i Përgjithshëm i KESH ... Lexo më shumë »
Postuar nga: ksdardania | Data: 2011-06-10

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player